Wakacje

7 podstawowych zasad urlopów

Rozpoczynamy cykl artykułów, który będzie stanowił kompletne kompendium wiedzy o urlopach pracowniczych. Część pierwsza: 7 podstawowych zasad.

Więcej Info


Zwolnienie z pracy

Zwolnienie dyscyplinarne – za co?

„Dyscyplinarka” to natychmiastowe rozwiązanie umowy z pracownikiem bez okresu wypowiedzenia. Kodeks pracy hasłowo określa sytuacje, w których pracodawca może zastosować tą formę rozstania się z pracownikiem.

Więcej Info


Pani w biurze

Brak zapłaty za faktury – konsekwencje w podatkach cz. 1

Przedsiębiorca, który dokonał zakupów, za które następnie nie zapłacił, musi się liczyć z konsekwencjami nie tylko ze strony dostawcy – wierzyciela, ale również powinien pamiętać o skutkach podatkowyc

Więcej Info


Ruchomy czas

Ruchomy czas pracy

W 2013 roku do Kodeksu Pracy zostały wprowadzone nowe przepisy o „ruchomym czasie pracy”. Co te przepisy oznaczają dla pracodawców i pracowników?

Więcej Info


Przerwa w pracy

Przerwy w pracy

Jesienna aura przestała pomagać efektywnej pracy, spada koncentracja i motywacja. Jak i ile czasu można nie pracować… będąc w pracy? Oto szybki przegląd przywilejów pracowniczych.

Więcej Info


Faktury

Nietypowe rodzaje faktur – kiedy stosować?

Przewodnik dla przedsiębiorców - sprzedawców, którzy powinni wiedzieć, kiedy należy zastosować dany rodzaj faktury, jak i dla przedsiębiorców - kupujących, aby wiedzieli, w jakich okolicznościach mogą mieć do czynienia z nieco inaczej wyglądającą……

Więcej Info


Małżeństwo

Urlopy okolicznościowe – pytania i odpowiedzi

Urlop okolicznościowy to Wyjaśniamy wszystkie niewiadome związane z urlopem okolicznościowym: kiedy przysługuje? na jaki okres? czy pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu? jakie dokumenty są niezbędne?

Więcej Info


Biuro dokumenty

Faktura wcześniej niż towar

W praktyce działalności gospodarczej może zdarzyć się, że faktura dociera do kupującego dużo później niż towar lub odwrotnie: towar dużo później niż faktura.

Więcej Info


Szkolenie

Szkolenia a czas pracy i wynagrodzenie

Pracodawcy na mocy Kodeksu Pracy mają obowiązek ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych, a nawet mają prawo wymagać tego od swoich pracowników

Więcej Info


Podatki vat

Zawieszenie działalności a VAT

Przedsiębiorcy, którzy na jakiś czas zaprzestają prowadzenia firmy, składają do CEIDG wniosek o zawieszenie działalności gospodarczej.

Więcej Info