Dobry wieczór! Chciałbym zapytać o konkretną sytuację: czy jeżeli pracownica nie wykorzysta urlopu wypoczynkowego przed urlopem wychowawczym, a urlop wychowawczy był powyżej 3 lat, to czy ten urlop wypoczynkowy sprzed urlopu wychowawczego przepada? Dziękuję! – napisał do nas Pan Mateusz

Nie, ten urlop nie przepada.

Podstawa prawna: art. 2931 kodeksu pracy: Bieg przedawnienia roszczenia o urlop wypoczynkowy nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu na czas korzystania z urlopu wychowawczego. Oznacza to, że po powrocie z urlopu wychowawczego, ma prawo do wykorzystania zaległego urlopu.