Zaliczka na 100% zamówienia – jak i kiedy ją rozliczyć?

Witam. Prowadzę 1-os. działalność lekarską, jestem zwolniony z vat. Czy po otrzymaniu faktury zaliczkowej za 100% wpłaty na poczet przyszłego szkolenia muszę wymagać od sprzedawcy faktury końcowej po odbytym szkoleniu? Czy mogę fakturę zaliczkową zaliczyć do kosztów w KPiR w miesiącu jej…

Czytaj więcej


Wystawienie faktury po terminie

Witam, w firmie mam przyjęcie towaru z 2017 r i do tej pory klient nie wystawił w ogóle faktury VAT za ten towar, czy może jeszcze wystawić fakturę z datą bieżącą?, pyta Pani Ola Terminy wystawienia faktur – przepisy ogólne Ogólne przepisy zgodnie z art. 106i, ust. 1 ustawy o VAT określają…

Czytaj więcej